Medyum kimdir?

1. sayfa garantili SEO

Medyum; ortalama bir insanın beş duyusuyla algılayabildiğinden daha fazla şeyi algılayabilmesini sağlayan bir nevi gücü olan bir kişidir. Günümüzde elinizi sallasanız medyuma çarptığını söylemek mümkün; fakat medyumluk niteliklerini taşıdığını düşünerek bir sebeple başvurduğumuz herkes gerçek bir medyum değildir. Birçok kişi maalesef insanların geleceği bilmeye yönelik merak duygularını kullanır veya başlarına gelen üzücü bir durumun ortadan kaldırılabileceği, arzu ettikleri doğrultuya çevrilebileceği yolundaki umutlarını istismar eder.

Genel bir tanımla medyum telepatik yönü ve sezgileri güçlü, ‘öbür dünya’ olarak tabir ettiğimiz alemle iletişim kurabilen bir insandır. Medyumluk yapan kişiler maddi dünya ile ruhsal dünya arasında bağlantı kurulabileceğine inanır ve bu bağlantıyı kurabildiklerini belirtirler. Açıklaması bu olsun veya olmasın; bazı şeyleri sezmek konusunda özel bir yetenekleri olan kişilerin varlığı bir gerçektir. Örneğin 1899-1974 yılları arasında yaşamış bir medyum  olan Wolf Messing gençliğinde dünyayı dolaşmak için çıktığı yolculuk sırasında bilet almamış, görevliyi bir gazete parçasının bilet olduğuna inandırmayı başarmıştır. İsrail asıllı Uri Geller psikokinezi yeteneği sayesinde hiç elini sürmeden saatleri ileriye veya geriye alabiliyordu. Çok güçlü bir ruhsal yeteneği olan Carlos Mirabelli trans sırasında 28 farklı dilde konuşup yazabiliyordu. Tanınmış bir zihinsel medyum olan Leonora E. Piper 1884 yılında transa sokulduğunda bedensiz bir ruhtan tebliğ aktarırken erkek sesiyle konuşmuştur.

Aslında medyum özelliklerini taşıyan birinin diğer insanlardan farkı algılarının ortalamanın üzerinde bir seviyede açık olmasıdır.Doğada, etrafımızda algılayamadığımız bazı nesneler ve sesler vardır. Medyumluk yeteneği olan kişiler başkalarının duyamadığı şeyleri duyabiliyor, göremediği şeyleri görebiliyorsa bunun nedeni sahip oldukları enerjinin farkında olmaları ve bunu nasıl kullanacaklarını bilmeleridir. Bünyesinde var olan bu özelliği iyi veya kötü yönde kullanmak medyumun kişiliği ve ahlakına kalmış bir şeydir.

Bir önceki yazımız olan Astral Seyahat başlıklı makalemizde astral seyahat, astral yolculuk ve beden dışı seyahat hakkında bilgiler verilmektedir.