Modern Astroloji

1. sayfa garantili SEO

Dünya genelinde Modern Astroloji batı dünyasında 13. Yüzyılda görülmektedir. Ortaçağ Avrupa’da Rahip St. Thomas Aquinas ile hocası Albertus Magnus astrolojiyi entellektüel bir uğraş alanında tekrar nitelendirmeye başlamışlar ve modern astroloji bu şekilde gündeme gelmeye başlamış olur. Bir eserinde Albertus Magnus göksel cisimlerin insanlar üzerinde dolaylı bir şekilde etkiler yaptığını bu yüzden de astrologların doğru öngörüm yapabilecek durumda olduklarını ifade eder. Modern Astroloji düşüncesinde olan Hristiyanların evrenin görünüşünü kabul ettiği ve desteklediği için de bu fikir kabul görmüştür.

1200 yılından 1600 yıllarına dek tüm bilimlerde ve bilimlerden ayrılmayan astroloji alanında birçok çalışma yapılmıştır. Nostradamus, Campanus, Cardanus, Regiomontanus, John Dee, Morinus, William Lilly ve Placidus modern astroloji alanının öncü atalarından sayılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Havas İlmi Yıldızname başlıklı makalemizde havas, havas çeşitleri ve havas ilmi hakkında bilgiler verilmektedir.