Medyumların özellikleri

1. sayfa garantili SEO

Çoğunlukla doğuştan gelen bir yetenek olan medyumluk özelliğine sahip olan kişinin bu yeteneği, bu farklı hassasiyeti kaldırabilecek ruhsal güce sahip biri olması da önemlidir. Nadir hallerde bazı insanların bir travma sonrasında daha güçlü sezgilere sahip hale gelmesi durumu bir yana; medyumluk sonradan edinilen bir güç veya yetenek değildir. Kişi bu nitelikle, bu özel psişik hassasiyet ve sezgi gücüyle doğar ve bu özellik insan yaşadıkça ve üzerinde çalıştıkça daha gelişmiş bir hale gelir.

Medyumluk yapabilmek bazı varlıklarla, doğa üstü evrenin, ‘öteki dünya’ dediğimiz dünyanın güçleriyle iletişim kurabilmek, onlardan bazı mesajlar, sinyaller alabilmek demektir. Bazen psikolog veya psikiyatrist işlevini de gören medyumlar çoğunlukla trans yöntemini kullanırlar. Diğer insanların algılayamadığı bazı ses ve görüntüleri algılayabilen kişiler olan medyumların asıl amacı geçmişte yaşayan insanların ruhlarıyla iletişim kurmaktır. Bir bakış açısına göre de; bağlantı kurulan bu güçten ruh değil, cin olarak söz etmek gerekmektedir. Medyum seansları çoğunlukla acılı insanların vicdanen rahatlamasını ve huzura kavuşmasını sağlamak, artık hayatta olmayan insanların bildiği bilgilere ulaşmak ve bazı durumlarda da cinayet vb davalardaki birtakım esrarengiz şeyleri aydınlatmak için düzenlenir. Bu şartlarda bir medyum güvenilir bir kişilikle kuvvetli bir irade ve ahlaka sahip olmalı ve insanların sırlarını hiç kimseyle paylaşmamalıdır. Medyumluk bazı insanlara verilmiş bir güç, bir özelliktir ve bu gücün iyi yönde kullanılması gerekir. Fakat bir medyum olduğunu söyleyen herkesin bu özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün değildir.

Medyumların birbirinden farklı yetenekleri vardır, her medyum aynı özelliklere sahip değildir. Fiziksel medyumlar ve zihinsel medyumlar değişik özellikler, değişik yetenekler sergilerler. Medyumların söylediği şeyleri bir yorum olarak görmek, gelecekten yana kesin bilgiler alabileceğimiz yanılgısına kapılmamak ve geleceği bildiğini iddia eden medyumları ciddiye almamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Medyum kimdir? başlıklı makalemizde en başarılı medyum, en etkili medyum kim ve en iyi medyum kim hakkında bilgiler verilmektedir.